هنگام خرید کامپیوتر دست دوم برای ادارات باید به چه نکاتی توجه کرد؟

post area

گاهی اوقات بدلیل کم بود هزینه صاحبان شرکت‌ها یا افراد حقیقی تصمیم می‌گیرند تا بجای خرید لپ‌تاپ یا کامپیوتر نو از کامپیوتر‌های دست دوم استفاده کنند. دراین مقاله یکسری نکاتی را بررسی می‌کنیم تا هنگام خرید کامپیوتر دست دوم سرتان کلاه نرود و بهترین انتخاب را داشته باشید.

هنگام خرید کامپیوتر دست دوم برای ادارات باید به چه نکاتی توجه کرد؟

  1. 1. آسیب فیزیکی را بررسی کنید

مشاهده برخی از انواع ترک ها در بدنه کامپیوتر دشوار است. پس وقت بگذارید و با دقت نگاه کنید. قطعاً ممکن است در صورت مشاهده ترک، رایانه از بین رفته باشد یا ضربه بدی خورده باشد.

اگر به لپ‌تاپ نگاه می‌کنید، صفحه نمایش را به دقت بررسی کنید تا خط و خش وجود نداشته باشد. صفحه لپ تاپ را باز و بسته کنید و مطمئن شوید که حرکت نرم و بدون صدا در تمام طول حرکت است. صفحه کلید لپ تاپ را بررسی کنید که آیا همه کلیدها کار می کنند یا نه .

اگر کامپیوتر به نظر می رسد که به طور کلی از آن مراقبت نشده است، احتمالاً نشانه ای برای اجتناب از آن است. پس از همه، شما برای خرید کمبودی نخواهید داشت.

  1. به هارد دیسک گوش دقت کنید

پس از روشن کردن آن، به صداهای ایجاد شده از هارد دیسک گوش دهید.

اگر به نظر می رسد که در حال ساییدن است یا اگر صداهای تق تق ایجاد می کند، احتمالاً باید تعویض شود.

امروزه SSD ها بیش از هر زمان دیگری به یک انتخاب رایج تبدیل شده‌اند. این به دلیل مزایایی است که آنها ارائه می دهند و این واقعیت است که آنها ارزان تر و بسیار ارزشمندتر می شوند.

بنابراین اگر رایانه دارای یک SSD با ظرفیت معقول 1 ترابایت یا بیشتر باشد، انتخاب ارجح نسبت به هارد دیسک مکانیکی خواهد بود.

 

  1. بپرسید که آیا کلیدهای محصول قابل ارائه هستند یا خیر

اگر یک هارد دیسک جدید نصب می کنید، همیشه بهتر است یک ویندوز جدید را نصب کنید که برای فعال کردن آن به یک کلید ویندوز نیاز دارد.

اگر همراه مایکروسافت آفیس یا هر نرم افزار پولی دیگری است، آن کلیدهای مجوز را نیز بخواهید.

در هر زمانی ممکن است روز نصب مجدد سیستم عامل فرا برسد، بنابراین داشتن آن کلیدها مهم است، در غیر این صورت، ممکن است مجبور شوید برای نسخه جدیدی از سیستم عامل یا سایر برنامه های نرم افزاری که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، هزینه بپردازید.

مطمئناً می‌توانید تصویری از نصب موجود نگه دارید، اما در نهایت، روزی فرا می‌رسد که باید از نو شروع کنید.

  1. به نرم افزار همراه آن نگاه کنید

زمانی مفید است که کامپیوتر از قبل نرم افزاری مانند Microsoft Office نصب کرده باشد.

Adobe Photoshop یکی دیگر از برنامه هایی است که هزینه زیادی دارد و معمولاً مورد نیاز است.

اگر با نرم افزار پولی همراه است، به هزینه خرید آن نگاهی بیندازید. این به شما ایده ای در مورد ارزشی که به رایانه اضافه می شود می دهد.

اگر نرم افزار نصب شده ای پیدا کردید که ممکن است برای شما مفید باشد، مجدداً کلیدهای محصول را بخواهید.

در حالی که داشتن یک آنتی ویروس به روز مهم است، داشتن یک راه حل پولی برای تمیز نگه داشتن رایانه شما از ویروس ها یا سایر بدافزارها حیاتی نیست.

هنگام خرید میز اداری دست دوم باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *