انرژی سبز: فناوری ای که برای خانه و زمین مفید است

post area

انرژی خورشیدی، نیروی جزر و مدی و نیروی باد چه چیزی مشترک هستند؟ همه آنها انواع انرژی سبز هستند. منابع انرژی طبیعی که کمترین آلودگی را ایجاد می کنند. اگر می‌خواهیم از این سیاره مراقبت کنیم، مهم است که گام‌هایی برای استفاده بیشتر از انرژی سبز برداریم. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بدانید چگونه باید این گام را برداریم.

انرژی سبز

قبل از اینکه شروع به ترکیب منابع انرژی سبز در خانه خود کنید، باید میزان برق مصرفی خود را کاهش دهید. مطمئن شوید که با روشن کردن وسایل در زمانی که از آنها استفاده نمی کنید، انرژی را هدر نمی دهید. به این ترتیب، وقتی به منابع انرژی جایگزین می روید، در مصرف انرژی کارآمدتر خواهید بود.

با ارائه‌دهنده انرژی فعلی‌تان تماس بگیرید و ببینید آیا گزینه‌ای برای استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر برای شما ارائه می‌دهند یا خیر. بسیاری از ارائه دهندگان انرژی های تجدیدپذیر را از طریق انرژی خورشیدی یا بادی مهار می کنند و بنابراین، این گزینه را برای مشتریان خود در دسترس دارند. با این حال، باید در نظر داشته باشید که این ممکن است هزینه کمی اضافی داشته باشد.

انواع مختلفی از منابع انرژی را که ممکن است در منطقه شما در دسترس باشد، تحقیق کنید. بررسی کنید تا ببینید که هزینه اداره خانه شما با این ابزارهای دیگر چقدر است، و به یاد داشته باشید که پاداش های دولتی را که گاهی اوقات در دسترس هستند، در نظر بگیرید. به عنوان مثال، می توانید با گرم کردن خانه خود با گاز به جای برق یا با استفاده از آب چاه به جای آب شهری، در هزینه انرژی صرفه جویی کنید.

انرژی سبز

هنگام خرید لوازم جدید، وسایلی را انتخاب کنید که برچسب انرژی  آن ها کارآمدترین محدوده است. حتی اگر توانایی خرید لوازم جدید را ندارید، می‌توانید قطعات جدیدی را برای لوازم قدیمی خود انتخاب کنید که بسیار کارآمدتر هستند و به لوازم قدیمی شما کمک می‌کنند مانند وسایل جدید در هزینه و انرژی صرفه‌جویی کنند.

برچسب انرژی

هنگامی که در خانه با رایانه خود کار می کنید، وقت بگذارید و آن را به همراه چاپگر و هر بلندگو یا لوازم جانبی دیگری که به آن متصل است خاموش کنید. این هزینه‌های مداوم در درازمدت برای شما هزینه زیادی دارد و تأثیر کلی شما بر جامعه را کمتر سبز می‌کند.

تمام وسایل برقی را خاموش کنید. هنگامی که از لوازم خانگی در خانه خود استفاده نمی کنید، خاموش کردن آنها را در زمانی که استفاده نمی کنید عادت کنید. وسایلی مانند تلویزیون، کامپیوتر و چراغ ها باید خاموش باشند تا بتوانید از مصرف انرژی ناخواسته جلوگیری کنید. این نه تنها برای مصرف انرژی کمتر مفید است، بلکه قبض برق شما نیز بسیار کمتر خواهد بود!

یک ترموستات قابل برنامه ریزی بخرید. یک ترموستات قابل برنامه ریزی Energy Star دمای خانه شما را در تمام طول سال، چه در روز و چه در شب، تنظیم می کند. همیشه ترموستات خود را چند درجه کمتر از دمایی که فکر می کنید باید تنظیم کنید، زیرا واقعاً متوجه تفاوت در خانه خود نخواهید شد. یک ترموستات Energy Star حدود 180 دلار در سال در هزینه های گرمایش صرفه جویی می کند.

ترموستات

برای کمک به افزایش مصرف انرژی پاک خود، از انرژی باد استفاده کنید. باد یک نوع انرژی جایگزین بسیار تمیز است و می تواند به شما کمک کند قبض برق خود را یک تن کاهش دهید. اگر این راه حل به شما علاقه مند است، با مقامات محلی خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که منطقه بندی مناسبی دارید و همچنین مطمئن شوید که فضای کافی دارید.

اگر شما یکی از بسیاری از افرادی هستید که می خواهید زندگی سبزتری داشته باشید و می خواهید انرژی سیاره ما را ذخیره کنید، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید. به سادگی تمیز کردن فیلترها در کوره و تنظیم دمای پایین تر می تواند کمک کند! کاهش دمای آبگرمکن به 120 درجه می تواند در هزینه نیز صرفه جویی کند. هر قدمی که بردارید، مهم نیست که چقدر کوچک باشد!

اگر زمانی رسید که به یک توالت جدید نیاز دارید، توالتی بخرید که مصرف انرژی داشته باشد. مقدار زیادی آب با شستشوی مداوم هدر می‌رود که هم بر قبض آب و هم بر محیط زیست تأثیر منفی می‌گذارد. بسیاری از توالت های جدید دارای ویژگی فلاش هستند که به شما امکان می دهد آب کمتری مصرف کنید. زمانی که نیاز به خرید هدایایی برای مردم دارید، به دادن هدایای سبز برای هدیه فکر کنید. اگر به یک خانه گرم می‌روید، یک جعبه لامپ CFL برای خانه جدیدشان به آنها بدهید یا بطری‌های آب قابل استفاده مجدد برای دوستانتان بخرید. حتی اگر هدیه ای برای دادن ندارید، به فکر خرید آن برای خودتان باشید.

یک راه عالی برای سبز شدن این است که لامپ های معمولی خود را با لامپ های فلورسنت فشرده یا LED جایگزین کنید. این لامپ ها حدود یک پنجم انرژی را به عنوان لامپ های معمولی مصرف می کنند، اما می توانند تا دوازده برابر بیشتر دوام بیاورند. آنها همچنین گرمای زیادی تولید نمی کنند بنابراین در ماه های تابستان بسیار مفید هستند.

لامپ فلورسنت

 تا زمانی که بار کامل ندارید از ماشین ظرفشویی خود استفاده نکنید. قبل از استفاده از ماشین ظرفشویی خود مطمئن شوید که پر است، زیرا برای شستن یک بار کامل به همان میزان آب و انرژی نیاز دارد.

در آخر چند گیاه سبز در خانه و باغ خود تهیه کنید. گیاهان سبز دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می کنند: نگهداری گیاهان در خانه راه خوبی برای متعادل کردن ترشحات مضر سیستم گرمایشی شما است. همچنین جایگزین خوبی برای باز کردن پنجره ها و از دست دادن گرما برای تغییر هوای خانه شما است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *